EVLT - laserowe usuwanie żylaków - Majewski & Majewski

EVLT - laserowe usuwanie żylaków


Zabieg polega na wewnątrznaczyniowym zamknięciu naczynia żylnego za pomocą światła lasera. Nowoczesna, małoinwazyjna oraz jedna z najskuteczniejszych metod leczenia niewydolności żylnej spełniająca najwyższe światowe standardy.

Jak wygląda zabieg

Przed zabiegiem wykonujemy kontrolne USG Doppler, jednocześnie mappując – czyli oznaczając markerem na skórze przebieg żył. Kolejnym etapem jest umiejscowienie włókna końcówki lasera w odpowiednim miejscu. Następnie podawany jest płyn znieczulający, który otacza żyłę, pełniąc funkcję zarówno znieczulającą jak i ochronną, gdyż nie dopuszcza do poparzenia tkanek przyległych do żyły.

Po wykonaniu wszystkich czynności laser endoluminalny wysyła wiązkę światła, która natychmiast obkurcza i zamyka naczynie, dzięki czemu nie ma konieczności mechanicznego wyrywania dużych żył (odpiszczelowej lub odstrzałkowej).

Rodzaj znieczulenia i pobyt w Centrum Leczenia

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub krótkim dożylnym w zależności od preferencji pacjenta oraz ustaleń z lekarzem. W razie konieczności zabiegowi towarzyszy wykonanie miniflebektomii czyli usunięcie niewielkich żylaków uda i podudzia. Połączenie tych dwóch metod zapewnia dużo dłuższe i lepsze wyniki leczenia.

Zabieg EVLT nie wymaga hospitalizacji.

Bezpieczeństwo i komfort pacjenta

Zabieg nie pozostawia dużych blizn. Jest wysoko skuteczny i niesie za sobą niskie ryzyko powikłań.


Umów wizytę

  32 781 52 72
  32 781 52 73
   537 419 881

Nasze Centrum Leczenia znajduje się przy ulicy Kościuszki 4 w Katowicach, w pobliżu Rynku oraz Dworca PKP.


Zobacz jak dojechać
ZABIEGI KATOWICE