Operacja żylaków - Majewski & Majewski

Operacja żylaków


Klasyczna operacja żylaków polega na podwiązaniu niewydolnego pnia żyły. Wykonywana jest w bezpieczny sposób, w trybie chirurgii jednego dnia. Istnieje możliwość znieczulenia miejscowego, przewodowego lub ogólnego.

Jak wygląda operacja

Operacyjne usuwanie żylaków to podwiązanie niewydolnego pnia żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej tuż poniżej ujścia niewydolnej żyły do żyły udowej lub podkolanowej z następowym usunięciem zmienionej żylakowo żyły za pomocą giętkiej sondy (stripera) wprowadzonej do światła niewydolnego czyli chorego naczynia (striping).

Często operacja uzupełniana jest miniflebektomią – usunięciem dużych żylaków za pomocą specjalnych narzędzi chirurgicznych tzw. szydełek poprzez kilkumilimetrowe nacięcia skóry. Pozwala to na szybsze gojenie się ran, minimalizuje inwazyjność operacji oraz bardzo poprawia efekt kosmetyczny zabiegu.

Wybór znieczulenia i pobyt w Centrum Leczenia

Operacja może być wykonana w trybie chirurgii jednego dnia, w znieczuleniu miejscowym (tumescencyjnym) z tak zwaną analgosedacją czyli dodatkowym znieczuleniem dożylnym. Istnieje również możliwość znieczulenia przewodowego (do kręgosłupa) lub w znieczulenia ogólnego, co wiąże się z koniecznością pozostania w szpitalu przez 24 godziny. Rodzaj znieczulenia dobiera się indywidualnie dla pacjenta.

Znieczulenie tumenscencyjne to znieczulenie miejscowe (nasiękowe) za pomocą mieszanki zawierającej: sól fizjologiczną, lidokainę, wodorowęglan sodowy, adrenalinę, która powoduje zmniejszenie skłonności do krwawień. Najczęściej znieczulenie podawane jest pod kontrolą USG co pozwala na bardzo precyzyjne jego rozmieszczenie. Zdecydowanie zmniejsza to ból w okresie pooperacyjnym i przyśpiesza proces leczenia.

Bezpieczeństwo i komfort pacjenta

Klasyczne operacyjne usunięcia żylaków wykonujemy głównie w znieczuleniu tumescencyjnym z analgosedacją. Jest to rodzaj znieczulenia, w którym leki znieczulające, podawane przez anestezjologa drogą dożylną zapewniają pacjentowi sen (bez intubacji) i brak dolegliwości bólowych w czasie zabiegu. Dodatkowo po zaśnięciu pacjenta wykonywane jest znieczulenie tumescencyjne czyli nasiękowe podawanie środka miejscowo znieczulającego specjalną pompą pod kontrolą USG.

Taki sposób znieczulania daje operowanemu pacjentowi maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Zapewnia brak dolegliwości bólowych nie tylko w czasie zabiegu ale też i w okresie pooperacyjnym. Nie ma potrzeby wykonywania intubacji dotchawiczej lub też wykonywania znieczuleń do kręgosłupa. Pacjent budzi się bezpośrednio po skończonym zabiegu i w krótkim czasie może bezpiecznie opuścić oddział.

W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest także wykonanie znieczulenia przewodowego (do kręgosłupa) lub znieczulenia ogólnego, co wiąże się z pozostaniem pacjenta na oddziale przez 24 godziny.


Umów wizytę

  32 781 52 72
  32 781 52 73
   537 419 881

Nasze Centrum Leczenia znajduje się przy ulicy Kościuszki 4 w Katowicach, w pobliżu Rynku oraz Dworca PKP.


Zobacz jak dojechać
ZABIEGI KATOWICE