Bezpłatna diagnostyka naczyniowa kobiet w ciąży - Majewski & Majewski

Diagnostyka naczyniowa kobiet w ciąży


Od 2017 roku w Centrum Leczenia Majewski & Majewski prowadzimy bezpłatne badania mające na celu pomoc kobietom ciężarnym w profilaktyce występowania i leczeniu schorzeń żylnych.

Dzięki otrzymaniu zgody w Komisji Bioetycznej oraz zaangażowaniu naszego zespołu badanie USG żył kończyn dolnych wykonywane jest bezpłatnie w I i III trymestrze ciąży oraz 3 miesiące po porodzie.
Pacjentkom jest również udostępniony numer telefonu, na który mogą dzwonić w razie swoich pytań lub wątpliwości.

Kobiety w ciąży powinny pamiętać, że przewlekła niewydolność żylna (PNŻ), a szczególnie choroba żylakowa stanowi poważny problem społeczny i nie omija ciężarnych. Ocenia się, że dotyczy 50-60% kobiet. Koszty leczenia wszystkich jej postaci rosną z każdym rokiem. Bezpośrednie i pośrednie koszty społeczne PNŻ w każdym z trzech krajów (Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii) szacuje się na ponad miliard dolarów. Duża liczba chorych nie zgłasza się w ogólne do lekarza bagatelizując objawy choroby. Prowadzić to może do powikłań zakrzepowych i zatorowości płucnej. Według Venous Thromboemolism Mechanisms, Treatment and Public Awareness u ciężarnych zakrzepica występuje nawet 5 razy częściej niż u kobiet nie będących w ciąży.

Badanie USG Kolor Doppler żył kończyn dolnych jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, wykonywaną w pozycji stojącej. W chwili obecnej brak jest jakichkolwiek przesłanek o możliwej szkodliwości wykonywania badania USG Kolor Doppler żył kończyn dolnych u pacjentów, w tym u kobiet będących w ciąży.

Ważna informacja

Możliwe są bezpłatnie trzy badania (I trymestr + III trymestr + 3 miesiące po porodzie). Warunkiem przystąpienia do badania jest zgłoszenie się kobiety do 12. tygodnia ciąży. Istnieje możliwość wykonania również jednorazowo badania Doppler dla kobiet ciężarnych, w dowolnym tygodniu ciąży. Rekomendujemy przeprowadzenie wszystkich badań, aby uzyskać pełny obraz diagnostyczny.

Umów wizytę

   537 419 881
  32 781 52 72

Nasze Centrum Leczenia znajduje się przy ulicy Kościuszki 4 w Katowicach, w pobliżu Rynku oraz Dworca PKP.


Zobacz jak dojechać
ZABIEGI KATOWICE