Bezpłatna diagnostyka kobiet w ciąży - Majewski & Majewski

Diagnostyka kobiet w ciąży


Od 2017 roku w Centrum Leczenia Majewski & Majewski prowadzimy bezpłatne badania mające na celu pomoc kobietom ciężarnym w profilaktyce występowania i leczeniu schorzeń żylnych.

Dzięki otrzymaniu zgody w Komisji Bioetycznej oraz zaangażowaniu naszego zespołu badanie USG żył kończyn dolnych wykonywane jest bezpłatnie w I i III trymestrze ciąży oraz 3 miesiące po porodzie.
Pacjentkom jest również udostępniony numer telefonu, na który mogą dzwonić w razie swoich pytań lub wątpliwości.

Kobiety w ciąży powinny pamiętać, że przewlekła niewydolność żylna (PNŻ), a szczególnie choroba żylakowa stanowi poważny problem społeczny i nie omija ciężarnych. Ocenia się, że dotyczy 50-60% kobiet. Koszty leczenia wszystkich jej postaci rosną z każdym rokiem. Bezpośrednie i pośrednie koszty społeczne PNŻ w każdym z trzech krajów (Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii) szacuje się na ponad miliard dolarów. Duża liczba chorych nie zgłasza się w ogólne do lekarza bagatelizując objawy choroby. Prowadzić to może do powikłań zakrzepowych i zatorowości płucnej. Według Venous Thromboemolism Mechanisms, Treatment and Public Awareness u ciężarnych zakrzepica występuje nawet 5 razy częściej niż u kobiet nie będących w ciąży.

Badanie USG Kolor Doppler żył kończyn dolnych jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, wykonywaną w pozycji stojącej. W chwili obecnej brak jest jakichkolwiek przesłanek o możliwej szkodliwości wykonywania badania USG Kolor Doppler żył kończyn dolnych u pacjentów, w tym u kobiet będących w ciąży.

Ważna informacja

Możliwe są bezpłatnie trzy badania (I trymestr + III trymestr + 3 miesiące po porodzie). Warunkiem przystąpienia do badania jest zgłoszenie się kobiety do 12. tygodnia ciąży. Istnieje możliwość wykonania również jednorazowo badania Doppler dla kobiet ciężarnych, w dowolnym tygodniu ciąży. Rekomendujemy przeprowadzenie wszystkich badań, aby uzyskać pełny obraz diagnostyczny.

Umów wizytę

  32 781 52 72
  32 781 52 73
   537 419 881

Nasze Centrum Leczenia znajduje się przy ulicy Kościuszki 4 w Katowicach, w pobliżu Rynku oraz Dworca PKP.


Zobacz jak dojechać
ZABIEGI KATOWICE